Voleybol Branşının Faydaları

Spor branşlarından Voleybolun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Voleybol bir çok spor dalını bünyesinde barındıran süreklilik gerektiren bir branştır. Voleybol insan anatomisinde iskelet kas yapısını, poster bozukluklarını düzelten, boy uzamasına ciddi olarak faydası olan, uzun kas gruplarını çalıştırdığından dolayı kas yapısını düzelten ve proporsiyonu düzelten mükemmel bir spor branşıdır. Atasev Spor Kulübü olarak bu denli faydalı bir branşı Batıkent Voleybol kursumuzda çocuklarımıza öğretmekten büyük memnuniyet duymaktayız.

Toplum olarak voleybol branşını genelde kızlar tercih etse de son zamanlarda faydalarından dolayı erkekler içinde oldukça tercih edilen bir spor branşıdır. Batıkent Voleybol Okulu veli taleplerinde de erkek çocuklarımızda Voleybol Kursu için talepleri her geçen gün artmaktadır.

Voleybol branşının iskelet-kas sistemine olan faydalarından ziyade oyun içerisinde sürekli yardımlaşmanın olması bireyin daha sosyal bir kişiliği olmasına, kendine olan öz güveninin artmasına ve psikolojik olarak daha dayanıklı bireyler olmasına faydası oldukça çoktur.

7-12 Yaş aralığında Batıkent Voleybol Okulu ve 13-17 Yaş aralığı için  ile bir çok oyuncumuza sıfırdan voleybol branşı öğretilerek, üste sayılan faydaları çocuklarımıza kazandırmaktan büyük memnuniyet duymaktayız.

Start a Conversation

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir